Évente kétszer ajánlatos a szervezet méregtelenítését elvégezni: tavasszal és ősszel – írja az elobolygonk.hu. A tél előtti salaktalanítással felkészülünk a vitaminokban, napsütésben (vagyis D-vitaminban) szegény, barátságtalan, ködös és hideg napokra. Ezt a tisztítókúrát végezhetjük gyógynövények segítségével, és mindenféle tisztítókúra (léböjt, diéta) alatt ajánlatos gyógyteákat inni folyadékbevitel céljából.
A legjobb vértisztító gyógynövények:
- dió,
- csalán,
- bodza,
- gyermekláncfű,
- katángkóró,
- szederlevél,
- útifű.
A vízhajtó növények is tisztítják a vért, például a nyírfalevél, a hársfa és a zsurló. Szintén ihatják erre a célra a réti legyezőfűből vagy a körömvirágból készült gyógyteákat.
A füvesember Szabó Gyuri bácsi javaslata szerint az őszi tisztítókúra során több módszerrel is végezhető a szervezet méregtelenítése:
a fent említett gyógynövényekből összekeverhetnek egyenlő arányban hármat-négyet, és naponta ihatnak ebből a keverékből egy csészével reggel, éhgyomorra.

Kivételt képez a katáng és a zsurló, melyeket nem forrázással, hanem főzéssel készítünk, tehát ezeket nem lehet olyan növényekkel összekeverni, melyeket forrázni kell.
Ihatják a gyógyteákat felváltva is: egyik nap egyikből, másik nap másikból egy-egy csészével. Fontos, hogy mindig reggel, éhgyomorra fogyasszák a teákat, akkor lesz a leghatásosabb a kúra. Készen is kapható a Gyuri bácsi-féle tisztító teakeverék, ami olyan gyógynövényekből áll, melyek segítik a szervezet megtisztulását. A bodzavirágból készült tea vízhajtó, emésztést elősegítő, köhögéscsillapító hatású. Megfázásra, hörghurutra, izzasztószerként és immunrendszeri serkentőként használják.
A máj és az epe tisztítására a legjobb gyógynövények a diólevél és a csalán, ezek is megtalálhatók a keverékben. A húgyhólyag és a húgyutak tisztítására, vízhajtásra a csalánlevéltea a legjobb.
Javaslat: napi egy csészével inni reggel, éhgyomorra. A tisztítás ideje alatt sok folyadék fogyasztása ajánlott.
(elobolygonk.hu)